Разлика помеѓу преработките на „Зависна територија“

(Создадена страница со: Зависни територии се територије без целосна политичка независност. === Аф...)
 
* [[Француска Гвајана]]
* [[Гренланд]]
* [[ГваделупГвадалупе]]
* [[Кајмански острови]]
* [[Мартиник]]
* [[Порторико]]
* [[Туркс и Кајкос]]
* [[Свети Пјер и Микелон]]
 
=== Азија ===