Разлика помеѓу преработките на „Вартоломеј I Цариградски“

нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Image -> Податотека)
# [http://www.ec-patr.org/athp/index.php?lang=en Официјална автобиографија]
 
[[Категорија:ХристијанствоКонстантинополски патријарси]]
[[Категорија:Родени на 29 февруари]]
[[Категорија:Православни свештеници]]
[[Категорија:Христијанство во Турција]]
[[Категорија:Христијанство во Грција]]
[[Категорија:Родени во 1940]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Вселенски патријарси од Константинопол]]
 
[[ar:برثلماوس الأول]]