Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Одземен 11 бајт ,  пред 10 години
с
Бришење на "Delos2.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Nilfanion поради: In
с (Бот Додава: ko:델로스 섬)
с (Бришење на "Delos2.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Nilfanion поради: In)
|име = Дилос
|изворно_име = Δήλος
|слика = Delos2.jpg
|титл = Археолошки локалитет Делос
|мапа = GR_Delos.PNG