Разлика помеѓу преработките на „Орце Николов“

Додадени 87 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
Загинал во ноќта меѓу 3 и [[4 јануари]] [[1942]] година во пробивањето низ демаркационата линија против бугарската војска на планината [[Кукавица]], [[Србија]].
 
== Види уште ==
* [[Народно-ослободителната борба]]
 
== Надворешни врски ==
1.569

уредувања