Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: az:Kursk Vilayəti
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: pnb:کرسک)
с (Бот Додава: az:Kursk Vilayəti)
 
[[ar:كورسك أوبلاست]]
[[az:Kursk Vilayəti]]
[[be:Курская вобласць]]
[[bg:Курска област]]
5.215

уредувања