Crnorizec

Членува од 1 февруари 2008
Одземени 2.682 бајти ,  пред 11 година
Ја заменувам страницата со 'Чао!'
с (Отстрането уредувањето на 77.28.0.142 (разговор), вратено на последната верзија на Crnorizec)
(Ја заменувам страницата со 'Чао!')
 
Чао!
{| style="float: right; margin-left: 1em; margin-bottom: 0.5em; border: #99B3FF solid 1px"
|-
| style="text-align: center" | '''[[Википедија:Вавилон]]'''
|-
|style="text-align: center" | '''Crnorizec'''
|-
| {{Корисник mk}}
|-
| {{Корисник en-5}}
|-
| {{Корисник sr-4}}
|-
| {{Корисник hr-3}}
|-
| {{Корисник bg-2}}
|-
| {{Корисник fr-1}}
|-
| {{Корисник it-1}}
|-
|}
 
[[Слика:Flag of Macedonia.png|150px]]
[[Слика:Flag_of_the_Republic_of_Macedonia_1991-1995.svg|150px]]
'''Овој корисник е Македонец.'''
 
 
 
 
Многу пати сум се запрашал '''зошто сум овде иако сум можел да бидам и на други места?'''
* Во Македонија сум '''по избор'''.
* Во Македонија живеам и работам '''за напредокот на моето семејство и на мојата земја'''.
* Во Македонија '''сум среќен'''.
 
 
 
На страна од патриотската патетика, овој корисник:
* Има техничко образование и економско образование.
* Се бави со финансии и со организациски работи.
* Плаќа данок и си ги плаќа долговите.
* Ги смета политичарите за опортунисти, поради тоа е политички определен како скептик.
* Го интересираат многу теми и затоа е природен приврзаник на Википедија и [http://en.wikipedia.org/wiki/User:Crnorizec Wikipedia.]
* Смета дека спорот на Грција {{Уникод|ѝ}} служи за да го оневозможи развојот на нашата земја и да ја врати назад во „прегратките“ на Србија.
 
 
 
 
==Земји кои сум ги посетил или кајшто сум живеел: ==
 
{| style="width:75%; height:400px" border="3" align="center"
|-
| {{ITA}} || {{ЛБЈ}} || {{ХОЛ}}
|-
| {{ГЕР}} || {{ДАН}} || {{FRA}}
|-
| {{АЛБ}} || {{ТУР}} || {{ЕГИ}}
|-
| {{СРБ}} || {{КАН}}|| {{МАЛ}}
|-
| {{ЦГ}} || {{ХРВ}} || {{СЛО}}
|-
| {{УНГ}} || {{ЧЕШ}} || {{ГРЦ}}
|-
| {{БУГ}} || {{ТУН}} || {{МЛД}}
|-
| {{ШВЕ}} || {{AUT}} || {{ШВА}}
|-
| {{ВАТ}} || {{USA}} || {{БЕЛ}}
|-
| {{СВК}} || {{БРА}} || {{ШПА}}
|-
| {{ШРИ}} || {{МОН}} || {{БИХ}}
|-
| {{КОС}} ||   ||  
|-
|}
4.318

уредувања