Македонска кујна: Разлика помеѓу преработките

+ слика
с (Бот менува: Image -> Податотека)
(+ слика)
 
==Традиционални македонски јадења==
[[File:Macedonian cuisine.jpg|thumb]]
* [[Кисело млеко]], [[јогурт]]
* [[Таратор]]
206

уредувања