Разлика помеѓу преработките на „Логика на непрецизноста“

с
Бот Додава: no:Fuzzylogikk
с (Фази логика преместена како Неопределена логика: Македонизација и давање на смисла на поимот (како на другите јазици))
с (Бот Додава: no:Fuzzylogikk)
[[cs:Fuzzy logika]]
[[de:Fuzzylogik]]
[[et:Hägusloogika]]
[[en:Fuzzy logic]]
[[es:Lógica difusa]]
[[eo:Neakra logiko]]
[[es:Lógica difusa]]
[[et:Hägusloogika]]
[[fa:منطق فازی]]
[[fi:Sumea logiikka]]
[[fr:Logique floue]]
[[ko:퍼지 논리]]
[[id:Logika fuzzy]]
[[it:Logica fuzzy]]
[[he:לוגיקה עמומה]]
[[hu:Elmosódott halmazok logikája]]
[[id:Logika fuzzy]]
[[it:Logica fuzzy]]
[[ja:ファジィ論理]]
[[ko:퍼지 논리]]
[[ms:Logik kabur]]
[[nl:Fuzzy logic]]
[[no:Fuzzylogikk]]
[[ja:ファジィ論理]]
[[pl:Logika rozmyta]]
[[pt:Lógica difusa]]
[[sr:Расплинута логика]]
[[su:Logika Fuzzy]]
[[fi:Sumea logiikka]]
[[sv:Suddig logik]]
[[ta:இடைநிலை தருக்கம்]]
3.913

уредувања