Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: cy:Daearyddiaeth Seland Newydd)
с
[[1 E11 m²|268,680 км²]]
<br>''белешка:''
составни делови се: [[Антиподски острови]], [[Оклендски островиОстрови]], [[Дарежливи острови]], [[Кампбелова островскаКемпбелови групаОстрови]], [[Четемски Острови]] и [[Кермадечки острови]]
 
'''Површина - компаративна:'''