Разлика помеѓу преработките на „Лигурија“

Одземени 138 бајти ,  пред 10 години
delete procedure for map
с (Бот Додава: sw:Liguria)
(delete procedure for map)
[[Слика:Lanterna di Genova.jpg|thumb|250px|right|Светилникот во [[Џенова]], симбол на градот]]
[[Слика:Christopher Columbus2.jpg|thumb|left|250px|[[Кристофер Колумбо]]]]
[[Слика:Cinque terre map.png|thumb|left|200px|Карта на природниот резерват во [[Чинкве Тере]]]]
[[Слика:Rapallo-IMG 0039.JPG|thumb|left|300px|[[Рапало]] во Лигурија]]
 
Анонимен корисник