Разлика помеѓу преработките на „Џон Доуленд“

Додаден 211 бајт ,  пред 14 години
с
+1 медија
с (robot Dodaje: is:John Dowland)
с (+1 медија)
 
==Медија==
[[Слика:Audiobutton.png]][[Медија:Dowland-The Earl of Essex Galliard.ogg|''Галијардата на Грофот од Екекс'' („The Earl of Essex Galliard“)]]
 
{{multi-listen start}}
[[Слика:Audiobutton.png]][[Медија:Dowland-The Frog Galliard.ogg|''Жабјата галијарда'' („The Frog Galliard“)]]
[[Слика:Audiobutton.png]][[Медија:{{multi-listen item|filename=Dowland-The Earl of Essex Galliard.ogg|''title=Галијардата на Грофот од Екекс'' („The|description=The Earl of Essex Galliard“)Galliard|format=[[Ogg]]}}
[[Слика:Audiobutton.png]][[Медија:{{multi-listen item|filename=Dowland-The Frog Galliard.ogg|''title=Жабјата галијарда'' („The|description=The Frog Galliard“)Galliard|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=John Dowland-Can She Excuse.ogg|title=Може ли таа да ми прости|description=Can She Excuse|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen end}}
 
[[Категорија:Барокни композитори|Д]]