Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* {{en}} [http://wps.prenhall.com/wps/media/objects/602/616516/Chapter_07.html Ковалентната врска и молекуларната структура] {{en}}
* {{en}} [http://www.mhhe.com/physsci/chemistry/essentialchemistry/flash/hybrv18.swf Флеш-филм за хибридизацијата] {{en}}
 
[[Категорија:Хемиски врски]]