Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: it:Ibridizzazione)
Нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* {{en}} [http://wps.prenhall.com/wps/media/objects/602/616516/Chapter_07.html Ковалентната врска и молекуларната структура]
* {{en}} [http://www.mhhe.com/physsci/chemistry/essentialchemistry/flash/hybrv18.swf Флеш-филм за хибридизацијата]хибридизацијат
 
[[Категорија:Хемиски врски]]
Анонимен корисник