Разговор:Руанда: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Бот додава шаблон: Страница за разговор)
Нема опис на уредувањето
{{Страница за разговор}}Земјата се вика Рванда на Македонски, а не Руанда.
{{ВПГ}}
 
==Име==
Земјата се вика Рванда на Македонски, а не Руанда.
:Не. Не е точен називот а и не можеш тоа да го прочиташ.--[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стојаноски]]</sup> 12:01, 6 јуни 2009 (UTC)