Александриска библиотека: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: eu:Alexandriako Liburutegia
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: arz:مكتبة اسكندريه)
с (Бот Додава: eu:Alexandriako Liburutegia)
[[eo:Biblioteko de Aleksandrio]]
[[es:Biblioteca de Alejandría]]
[[eu:Alexandriako Liburutegia]]
[[fa:کتابخانه اسکندریه مصر]]
[[fi:Aleksandrian kirjasto]]
109.264

уредувања