Разлика помеѓу преработките на „Организација за безбедност и соработка на Европа“

с
(превод, средување, поправка на линкови)
[[ru:Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе]]
[[scn:Urganizzazzioni pi la sicurizza e a Cuuperazzioni nta l'Iuropa]]
[[sh:Organizacija za evropsku bezbjednost i saradnju]]
[[simple:Organization for Security and Co-operation in Europe]]
[[sk:Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe]]
46.384

уредувања