Разлика помеѓу преработките на „Гонадотропни хормони“

нема опис на уредувањето
 
'''Гонадотропните [[хормони]]''' ја стимулираат функцијата на [[Полови жлезди|половите жлезди]] и стимулираат [[раст]], [[развиток]] и функција на [[Репродуктивен систем|репродуктивниот систем]] кај двата [[пол]]а.
 
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Хормони]]