Разлика помеѓу преработките на „Еркер“

Одземени 4 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с (robot Dodaje: et:Erker, fi:Erkkeri, nds-nl:Erker)
с
Image:Robevci.jpg|Традиционални еркери на [[Куќа на Робеви|куќата на Робеви]] во [[Охрид]]
Image:Ristikeva.jpg|Класични еркери на [[Ристиќева палата|Ристиќевата палата]] и околните згради (на десно) во [[Скопје]]
 
</gallery>
 
==Видете исто така==
* [[ориелOриел-прозорец]]
 
{{architecture-stub}}
 
 
 
[[Категорија:Прозорци]]