Разлика помеѓу преработките на „Бакарно време“

Одземени 112 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: линкови -> врски)
с
== Надворешни врски ==
*[http://www.musmk.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=102:eneolit&catid=71:arheologija&Itemid=105 Енеолит]
 
[[Категорија:Археологија|*]]
[[Категорија:Археолошки никулци]]
 
[[Категорија:Периоди во археологијата]]