Разлика помеѓу преработките на „Плаошник“

Одземени 49 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Додава: en:Plaošnik)
{{Commons|Category: Plaošnik}}
{{reflist}}
 
[[Категорија:Археологија|*]]
[[Категорија:Значајни археолошки локалитети (Република Македонија)]]
[[Категорија:Охридски знаменитости]]