Разлика помеѓу преработките на „.et“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
'''.et''' е [[државен код на главен интернет домен|главен Интернет домен]] за [[ЕтипијаЕтиопија]]. Со доменот управува Етиопската телекомуникациска корпорација.
 
== Видете исто така ==