Разлика помеѓу преработките на „.et“

Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: '''{{subst:PAGENAME}}''' е главен Интернет домен за [[Етипо...)
 
'''.et''' е [[државен код на главен интернет домен|главен Интернет домен]] за [[ЕтипоијаЕтипија]]. Со доменот управува Етиопската телекомуникациска корпорација.
 
== Видете исто така ==