Разлика помеѓу преработките на „Аеродром Тирана“

с
Бот Менува: it:Aeroporto internazionale di Tirana; козметички промени
с (Бот Додава: cs:Letiště Tirana)
с (Бот Менува: it:Aeroporto internazionale di Tirana; козметички промени)
 
 
== Авио компании и дестинации ==
*[[Ада Ер]] ([[Бари]])
*[[Adria Airways]] ([[Аеродром Љубљана|Љубљана]])
*[[Turkish Airlines]] ([[Аеродром Истанбул Ататурк|Истанбул Ататурк]])
 
=== Врвни пет превозници ===
*[[Беле Ер]] - 24%
*[[Алиталија]] - 20%
*[[Turkish Airlines]] - 5%
 
== Видете исто така ==
*[[Листа на аеродроми]]
*[[Транспорт во Албанија]]
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.tirana-airport.com.al Официјален веб-сајт на аеродромот Мајка Тереза]
*[http://www.airliners.net/open.file/0340056/L/ Воздушна слика на аеродромот Ринас Мајка Тереза]
[[hu:Teréz anya repülőtér]]
[[id:Bandar Udara Rinas Nënë Tereza]]
[[it:Aeroporto Internazionaleinternazionale di Tirana]]
[[ja:ティラナ・リナ空港]]
[[ms:Lapangan Terbang Tirana]]