Разлика помеѓу преработките на „Летна универзијада - 2009“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{во изработка}} {{Олимписка инфокутија | Име = XXV Летна Универзијада | Лого = | Коментар = | ...)
 
| Отварање = [[1 јули]]
| Затварање = [[12 јули]]
| Стадион = [[Белградска Аренаарена]]
}}
25. '''Летна Универзијада''' се одржа од [[1 јули|1]] до [[12 јули]] [[2009]] во [[Белград]], [[Србија]]. Церемонијата на свеченото отворање се одржа во [[Белграска арена]], а настанот официјално беше отворен од страна на премиерот на [[Србија]], [[Мирко Цветковиќ]].