Разлика помеѓу преработките на „Земја“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{појаснување}}
*[[Планета Земја]] - планета од Сончевиот систем.
*Земја / држава
*Земја / плодна почва
Анонимен корисник