Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: hu:Eric Dane
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(+)
с (Бот Додава: hu:Eric Dane)
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден [[9 ноември]], [[1972]]) е американски актер, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
[[Категорија:Американски глумци]]
 
[[ar:إيريك دين]]
[[de:Eric Dane]]
[[fi:Eric Dane]]
[[fr:Eric Dane]]
[[hu:Eric Dane]]
[[it:Eric Dane]]
[[ja:エリック・デイン]]
10.025

уредувања