Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
'''Калниште''' е село во [[Општина Пробиштип]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Села во Македонија|
 
== Надворешни врски ==
 
{{Мак-никулец}}
 
[[Категорија:Македонски села]]