Разлика помеѓу преработките на „Монровија“

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ms:Monrovia
с (Бот Додава: ms:Monrovia)
[[Категорија:Либерија]]
{{Главни градови во Африка}}
 
[[af:Monrovia]]
[[am:ሞንሮቪያ]]
[[lt:Monrovija]]
[[mr:मोनरोव्हिया]]
[[ms:Monrovia]]
[[nl:Monrovia (Liberia)]]
[[nn:Monrovia]]
18.766

уредувања