Разлика помеѓу преработките на „К2“

Додадени 7 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: pnb:کے ٹو Менува: en:K2
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Додава: pnb:کے ٹو Менува: en:K2)
[[da:K2]]
[[de:K2]]
[[en:K2 (mountain)]]
[[eo:K2]]
[[es:K2]]
[[no:K2]]
[[pl:K2]]
[[pnb:کے ٹو]]
[[pt:K2]]
[[rm:Lambha Pahar]]