Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Начела и напатствија“

с
с (имајте најдобри намери --> претпоставете добронамерност)
 
[[en:Template:Wikipedia policies and guidelines]]
[[fa:الگو:سیاست‌ها و رهنودهایرهنمودهای ویکی‌پدیا]]
[[fr:Modèle:Règles et conventionsrecommandations de Wikipédia]]
[[ms:Templat:Polisi dan garis panduan Wikipedia]]</noinclude>
</noinclude>
58.155

уредувања