Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Додаден 61 бајт ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: tr:Delos)
[[Категорија:Грчки острови]]
[[Категорија:Киклади]]
[[Категорија:Старогрчки храмови]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}