Разлика помеѓу преработките на „Рабат“

Додадени 49 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ms:Rabat)
* [http://lexicorient.com/morocco/rabat.htm Влез во Лексикориент]
* [http://www.rabatcity.tk Рабатсит] за повеќе информации
{{Главни градови во Африка}}
 
[[Категорија:Главни градови во Африка|Рабат]]
[[Категорија:Градови во Мароко]]