Разлика помеѓу преработките на „Сува“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{Infobox Settlement |official_name = Сува<br>Suva |other_name = |native_name = |nickname = |settlement_...)
 
 
{{Фиџи-никулец}}
{{Главни градови во Океанија}}
 
 
[[Категорија:Фиџи]]