Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с
12 наутички милји (22 км)
 
'''[[Клима на Нов Зеланд|Клима]]:'''
[[умерена]] со остри регионални контрасти
 
*[[Острови во Нов Зеланд]]
*[[Езера во Нов Зеланд]]
*[[Клима на Нов Зеланд]]
*[[Новозеландски дрва]]
*[[Биодиверзитет на Нов Зеланд]]