Разлика помеѓу преработките на „7 август“

Додадени 28 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: bug:7 Agustus; козметички промени
с (Бот Додава: gu:ઓગસ્ટ ૭)
с (Бот Додава: bug:7 Agustus; козметички промени)
{{Август {{CURRENTYEAR}}}}
 
[[СликаПодатотека:Flag_of_Cote_d'Ivoire.svg‎|мини|десно|200п|Знамето на [[Брегот на Слоновата Коска]]]]
 
== Настани ==
[[br:7 Eost]]
[[bs:7. august]]
[[bug:7 Agustus]]
[[ca:7 d'agost]]
[[ceb:Agosto 7]]