Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

нема опис на уредувањето
| густина=
| број места=15
| населени места=[[Абланица (Област БлагоевградПиринско)|Абланица]], [[Беслен]], [[Блатска]], [[Гајтаниново]], [[Илинден (селоПиринско)|Илинден]], [[Копривлен]], [[Л’ки (селоПиринско)|Л’ки]], [[Нова Ловча]], [[Ново Лески]], [[Парил]], [[Петрелик]], [[Садово (селоПиринско)|Садово]], [[Теплен]], [[Тешово]] и '''[[Хаџидимово]]'''
| адреса=
| телефон=
2.779

уредувања