Кралство Србија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 44 бајти ,  пред 12 години
с
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: uk:Королівство Сербія)
[[Категорија:Поранешни словенски држави]]
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]
 
[[bg:Кралство Сърбия]]
[[bs:Kraljevina Srbija]]
[[sl:Kraljevina Srbija]]
[[sr:Краљевина Србија]]
[[uk:Королівство Сербія]]
[[zh:塞尔维亚王国 (近代)]]
109.264

уредувања