Разлика помеѓу преработките на „Минхенски масакр“

Додадени 32 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: wa:Macsådaedje di Munixh)
 
Во знак на одмазда, на [[10 септември (настани)|10 септември]] [[Израел]] ги нападна [[Либан]] и [[Сирија]], предизвикувајќи голем број жртви меѓу цивилите.
 
{{commonscat|Munich massacre}}
 
{{никулец}}
184

уредувања