Македонија на Зимските олимписки игри 1998: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''[[Македонија]]''' учествуваше на [[Зимски олимписки игри - 1998|Зимките олимписки игри - 1998]] во [[Нагано]], [[Јапонија]]. Тоа беше првото учество на оваа земја на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]] како независна држава.
 
== Надворешни врски ==