Alexa Internet: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 13 години
с
Отстрането уредувањето на 213.135.177.187 (разговор), вратено на последната верзија на Brest
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 213.135.177.187 (разговор), вратено на последната верзија на Brest)
{{Внимание}}
Alexa интернет помагалото е пронајдено во 1996 година од Brewster Kahle и Bruce Gilliat. Името на Alexa доаѓа од следните зборови:
'''A'''ddress '''L'''ookup '''EX'''perts '''A'''uthority.