Alexa Internet: Разлика помеѓу преработките

Одземен 21 бајт ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 79.126.216.33 (разговор), вратено на последната верзија на MacedonianBoy)
Нема опис на уредувањето
{{Внимание}}
Alexa интернет помагалото е пронајдено во 1996 година од Brewster Kahle и Bruce Gilliat. Името на Alexa доаѓа од следните зборови:
'''A'''ddress '''L'''ookup '''EX'''perts '''A'''uthority.
Анонимен корисник