Разлика помеѓу преработките на „Македонија на Летните олимписки игри 2004“

==Резултати==
=== [[податотека:Athletics pictogram.svg|30п]] [[Атлетика]] ===
{{main|ПливањеАтлетика на Летните олимписки игри - 2004}}
 
Македонија во атлетика учествуваше со 2 натпреварувачи (1 во машка и 1 во женска конкуренција), кои настапија во две дисциплини.