Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: it:Ibridizzazione
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Додава: it:Ibridizzazione)
[[hu:Hibridizáció]]
[[id:Hibridisasi orbital]]
[[it:Ibridizzazione]]
[[ja:混成軌道]]
[[ko:혼성 오비탈]]
708

уредувања