Разлика помеѓу преработките на „Амандман“

Додадени 22 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
 
с
{{внимание}}
 
Амандман во наширока правна смисла на зборот означува: Правно надополнување, дообјаснување, до-регулација на постојната правна материја:
 
13.850

уредувања