Барун-Урт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: bg:Барун Урт; козметички промени
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Додава: bg:Барун Урт; козметички промени)
[[Барун-Урт аеродром]]от (UUN/ZMBU) има една писта но денес не се одвиваат регуларни линии до [[Улан Батор]].
 
== Видете исто така ==
*[[Листа на градови во Монголија]]
 
{{Монголија никулец}}
 
[[bg:Барун Урт]]
[[de:Baruun-Urt]]
[[en:Baruun-Urt]]