Разлика помеѓу преработките на „Мехомија“

Додадени 32 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
'''Разлог''' е град во [[Пиринска Македонија]], [[Бугарија]]. Тој се наоѓа во административната единица Благоевград и е во близина на [[Банско (Бугарија)|Банско]]. До [[1925]] година, градот се нарекувал '''Мехомија'''.
 
{{Бугарија-гео-никулец}}
2.135

уредувања