Разлика помеѓу преработките на „Димитар Димитров“

Додадени 113 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: '''Димитар Димитров''' е македонски поет, есеист, критичар, преведувач од турски...)
 
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Егејци]]
[[Категорија:Состав на Владата на Република Македонија од 1991]]