Разлика помеѓу преработките на „18 август (родени)“

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
на сликата
с (Бот: background-color: white --> transparent)
с (на сликата)
|-
|valign="top" align="right"|[[1903]] 
|[[Никола Мартиноски]] ''(на сликата)'', познат [[Македонија|македонски]] [[уметност|ликовен уметник]], педагог, академик, еден од основачите и прв директор на ''Уметничкото училиште во Скопје''.
|-
|valign="top" align="right"|[[1936]] 
4.318

уредувања