Разлика помеѓу преработките на „24 август (настани)“

с
средување
с (Бот: background-color: white --> transparent)
с (средување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1572]] 
|[[Бартоломејска ноќ]] во Франција: по наредба на [[Шарл IX]], започнал масакрот на [[Хугеноти]]те во кој за неколку недели се убиени околупомеѓу 50005.000 и 30.000 [[протестант]]и.
|-
|valign="top" align="right"|[[1814]] 
4.318

уредувања