Разлика помеѓу преработките на „Друштво на писателите на Македонија“

нема опис на уредувањето
[[Податотека:ДПМ лого.png|thumb|200px|right|]Лого на ДПМ.]]
'''Друштвото на писателите на Македонија''' (ДПМ) е здружение на [[писател]]ите од [[Република Македонија]]. Од [[мај]] [[2006]] функцијата претседател на ДПМ ја врши [[Јован Павловски]], кој пред десетина години два мандата беше на челната позиција на ДПМ.